Jakub Lohniský: Chtěl bych si splnit sen a dostat se do KLDR

Jakub se cestování ani případných nástrah nebojí. Je rozhodnutý vidět a splnit si své sny cestou do KLDR nebo do Černobylu. Aktivní ležení na pláži Jakuba nebaví, proto dovolenou spojuje s aktivním poznáváním nebo sportovním vyžitím; například golfem. Zimu v Čechách rád vymění za dovolenou v exotických destinacích. Jakub by chtěl navštívit Sydney, Berlín nebo Milán.

Jakub LohniskýJakub Lohniský (*1982), ředitel společnosti Relative PR & Consultancy, žije trvale v Praze. Jezdí v automobilu BMW, ovšem vysněný automobil je Maserati GranTurismo. Mezi jeho nejoblíbenější tři značky patří Apple, BMW a Louis Vuitton. Na své prozatím neuskutečněné cestě kolem světa by vzdušnou čarou urazil zhruba 48 949 km.

.

Jaká byla vaše dosud nejkrásnější dovolená?

První cesta do Mexika v roce 2004. S batohem, bez starostí, bez peněz.

Vyberte 10 míst, která byste navštívil na cestě kolem světa…

New York, Los Angeles, Hong Kong, Sydney, Pchjongjang, Tokio, Berlín, Barcelona, Milán, Londýn.

… a my vám ukážeme, co byste mohl vidět

Zdroje fotografií (photocredit): 1. New York, 2. New York, 3. Los Angeles, 4. Hong Kong, 5. Sydney, 6. Park Street, Sydney, 7. Tokio, 8. Victory Column, Berlin, 9. Berlin Cathedral, 10. Columbus Monument, Barcelona, 11. Milan, 12. Palace of Westminster, Londýn.

Kde jste byl na dovolené naposledy a kam se chystáte příště?

New York v roce 2009, na Vánoce a Silvestra se chystám do Miami a do Cancunu. Na jaře bych si chtěl splnit sen a dostat se do KLDR. Pokud to nevyjde, pojedu aspoň do Černobylu.

Jaká byla vaše nejzajímavější pracovní cesta?

Každý rok jezdím do Taipei za klienty. Vždy zůstanu tři dny v Hong Kongu, což je město, kde najdete všechno. Fascinuje mě hlavně schopnost asiatů vyhovět zákazníkovi. Jednou bych se toho chtěl dožít v ČR.

Jaký byl váš definitivně nejhorší zážitek z cest?

Polopracovní Kuba v únoru na osm dní. Zavazadla přišla po pěti dnech, byla velká zima a na Kubě nemají datovou síť, takže nefunguje Blackberry.

Jak a podle čeho vybíráte dovolenou?

Dovolenou nevybírám. Většinou to je spontánní rozhodnutí mé, nebo mých přátel. Dovolenou jako klasické ležení u moře jsem snad nikdy neměl. Většinou to je spojeno s poznáváním, sportem (například golfem).

Se kterými cestovními kancelářemi, popř. leteckými přepravci jste byl velmi spokojen?

S cestovní kanceláří jsem nikdy nebyl. Vypadá to, že ji ale budu muset využít pro cestu do KLDR. Lonely Planet, Booking.com, Tripadvisor.com, stránky leteckých společností a dovolenou si během pár hodin naplánuji.

Letecké společnosti preferuji British Airways a Cathay Pacific.

Setkal jste se na cestách s nějakým nádherným gastronomickým zážitkem, který vám naprosto učaroval a rozhodně byste ho doporučil?

V každé zemi je dobré vyzkoušet místní specialitu, ale já vždy skončím u mezinárodní klasiky, místního fastfoodu nebo sushi.

Která z ryze českých destinací je pro vás velmi atraktivní?

Praha. Ideální kombinace velkoměsta, kde najdete všechno a maloměsta, kde je klid a všichni se známe. Těm, kdo si stěžují na zácpy a hektický styl života doporučuji Londýn nebo New York.

Máte v sobě ukotven klasický dovolenkový režim, tedy lyžování v zimě a moře v létě?

Nemám. Dovolené plánuji operativně, jak čas dovolí. Pokud bych si ale měl vybrat, tak k moři jednoznačně v zimě.

Vzpomenete si, kde na světě jste byl/a nejvýše (hory), resp. nejdále od domova?

Hory moc v oblibě nemám, takže asi Kaprun. Nejdále nevím jistě, ale asi Taipei nebo Rio de Janeiro a pak cestování až do Argentiny.

Co nesmí chybět ve vaší (KPZ) krabičce poslední záchrany?

Blackberry, kreditní karta (jedině Visa), 100 dolarů, roztok na čočky. Všechno se dá de facto koupit na cestách. Roztok na čočky třeba na Kubě nekoupíte.

Jakým typem fotoaparátu nebo kamery zachycujete vaše dovolenkové zážitky?

Panasonic DMC LX-3, Canon HF-S21.

Jak by vypadala cesta Jakub Lohniský kolem světa?Itinerář

 • Praha – Berlín (280 km)
 • Berlín – Londýn (938 km)
 • Londýn – New York (5 552 km)
 • New York – Los Angeles (3 954 km)
 • Los Angeles – Tokyo (8 805 km)
 • Tokyo – Pyongyang (1 289 km)
 • Pyongyang – Hong Kong (2 171 km)
 • Hong Kong – Sydney (7 389 km)
 • Sydney – Barcelona (17 188 km)
 • Barcelona – Milán (738 km)
 • Milán – Praha (645 km)

Celkem: 48 949 km (vzdušnou čarou)

Zdroj (photocredit) úvodní fotografie: Christopher Chan

Facebook komentáře:

Zajímavosti a tipy

Zájezd v režimu first minute lze letos pořídit se slevou v průměru 18 %

Při nákupu zájezdu v režimu first minute mohou Češi v letošním roce ušetřit v průměru 18 % z katalogové ceny pobytu. Vyplývá to ze srovnání nabídek cestovních kanceláří na sezónu 2013, které provedla cestovní agentura Invia.cz. Díky včasnému nákupu mohou lidé získat k zájezdu bonusy navíc. Letos cestovní kanceláře nabízí ve větší míře parkování na […]