Mexiko: pláže, pyramidy, zvyky a jídla

V dnešním povídání se s Magdou Trojanovou podíváme do Mexika. Magda bydlela v hlavním městě Mexika (Mexico City) od loňského srpna až do letošního ledna. Ciudad de México (známo též pod anglickým názvem Mexico City) je hlavní město Mexika. Leží ve vnitrozemí, vysoko v horách (2000 m n. m.) a je největším městem v zemi. Informace o počtu obyvatel hlavního města nejsou zcela přesné. V roce 1990 zde žilo 15 milionů obyvatel, v roce 2005 odhad činil 19,3 milionů. V současnosti se odhad pohybuje mezi 25–28 miliony obyvatel, a to jak v samém městě, tak ve velmi zalidněných příměstských oblastech.

Co je pořad Casablablanca? Exotika, outdoor a dobrodružství. Vyznává svobodný pohyb po planetě a má respekt k cizím kulturám. Casablanca přináší autentické zážitky ze všech míst planety každou neděli hodinu před polednem na Rádiu Wave. Třičtvrtěhodinový záznam je k dispozici zde. Přejeme příjemný poslech a zprostředkovaný cestovatelský zážitek.


[ Přehrát ] – [ Download ] – [ Stream ]

Zdroj: Rádio Wave

Facebook komentáře:

Zajímavosti a tipy

Zájezd v režimu first minute lze letos pořídit se slevou v průměru 18 %

Při nákupu zájezdu v režimu first minute mohou Češi v letošním roce ušetřit v průměru 18 % z katalogové ceny pobytu. Vyplývá to ze srovnání nabídek cestovních kanceláří na sezónu 2013, které provedla cestovní agentura Invia.cz. Díky včasnému nákupu mohou lidé získat k zájezdu bonusy navíc. Letos cestovní kanceláře nabízí ve větší míře parkování na […]