Petr Lesenský: Teprve v Dubaji jsem poznal absolutní luxus

Sportovně založený manažer a podnikatel Petr Lesenský bere své dovolené s nadhledem. Není náročný na komfort v rámci ubytování, soustředí se vždy na poznávání nových míst. Nerad se vrací tam, kde již nějaký čas strávil; z rozhovoru s ním jsme nabyli pocit, že má mezi destinacemi, které chce navštívit, naprosté jasno. Podaří se mu navštívit Bora Bora, zaklepat na dveře u Dalajlámy nebo zkusit potápění u Velkého korálového útesu?

Petr LesenskýPetr Lesenský (*1979), odborník na public relations a ředitel PR a marketingové agentury Lesensky.cz, žije trvale v Brně. Jezdí v automobilu Ford Focus, ovšem vysněným automobilem je Audi Q7. Mezi jeho tři nejoblíbenější značky patří Apple, Audi a Google. Na své prozatím neuskutečněné cestě kolem světa by vzdušnou čarou urazil zhruba 49 193 km. Nevynechal by tak ani jeden světadíl.

.

Jaká byla vaše dosud nejkrásnější dovolená?

Každá dovolená má něco do sebe. Skvělou dovolenou jsem zažil v Rumunsku, kde jsme s přáteli s batohem na zádech přecházeli pohoří Fagaraš. Uchvátilo mě Turecko a Francie, z měst mě nadchnul pulzující Londýn a okouzlila omílaná romantika Paříže.

Vyberte 10 míst, která byste navštívil na cestě kolem světa…

Vancouver (Kanada), Machu Picchu (Peru),  Tádž Mahal (Indie), Viktoriiny vodopády (Zimbabwe – Zambie), Velký korálový útes (Austrálie), Halong Bay (Vietnam), Bora-Bora (Francouzská Polynésie), Krasové vrcholy v Guilin (Čína), Lhasu (Tibet) a Milford Sound (Nový Zéland).

… a my vám ukážeme, co byste mohl vidět


Zdroje fotografií (photocredit): 1. Vancouver, 2. Vancouver, 3. Bora Bora, 4. Bora Bora, 5. Milford Sound, 6. Milford Sound, 7. Milford Sound, 8. Velký korálový (bariérový) útes, 9. Velký korálový (bariérový) útes, 10. Guilin, 11. Guilin, 12. Halong Bay, 13. Halong Bay, 14. Lhasa, 15. Lhasa, 16. Tádž Mahal, 17. Tádž Mahal, 18. Viktoriiny vodopády

Kde jste byl na dovolené naposledy a kam se chystáte příště?

Mou poslední delší dovolenou byla trochu hektická cesta po jižní Evropě, kdy jsme během deseti dní projeli 7 zemí a navštívili 15 měst (Mnichov, Vaduz, Lucern, Bern, Ženeva, Chamonix, Lyon, Avignon, Marseille, Cannes, Monako, Milán, Innsbruck, Salzburg, Vídeň). Vzhledem k tomu, že máme ročního syna, něco podobného letos odpadá. Rozhodli jsme se proto užívat rodinné pohody na dovolené poblíž polského Krakova.

Jaká byla vaše nejzajímavější pracovní cesta?

Povinnosti šéfredaktora mě zavlály do Dubaje, kde jsme díky štědrosti jedné z IT firem poznali, co znamená absolutní luxus. Na večer strávený ve střešní restauraci sedmihvězdičkového hotelu Burj al-Arab nelze zapomenout.

Jaký byl váš nejhorší zážitek z cest?

I přes online rezervaci v jednom z londýnských hotelů nám sdělili, že náš pokoj už nabídli dalším zákazníkům. Jiný volný neměli, což nás v devět hodin večer samozřejmě nemile zaskočilo; v Londýně jsme byli poprvé.

Jak a podle čeho vybíráte dovolenou?

Ve výběru dovolené nejsem náročný. Stěžejní je pro mne lokalita, nikoliv kvalita ubytování. Nerad se vracím dvakrát na stejné místo, chci toho poznat co nejvíce. Přednost dávám internetu, nejčastěji využívám zájezdy last minute.

Se kterými cestovními kancelářemi, popř. leteckými přepravci jste byl velmi spokojen?

Již řadu let nedám dopustit na ČSA a British Airways. Z nízkonákladových aerolinek mám dobrou zkušenost s RyanAir. Co se týče cestování v tuzemsku, často využívám žlutých linek Student Agency.

Která z ryze českých destinací je pro vás velmi atraktivní?

V tomto případě nemusím dlouho přemýšlet: jsou to Beskydy. A to v létě i v zimě. Kdybyste se tázali i na Slovensko, rozhodně bych zmínil Malou Fatru.

Máte v sobě ukotven klasický dovolenkový režim, tedy lyžování v zimě a moře v létě?

V podstatě ano. V létě moře či s batohem na hory, v zimě lyžování. Poslední dobou přemýšlím o tom, že bych k moři za sluníčkem vyrážel v zimě. Ve větších českých městech totiž nebývá moc „ladovská“.

Trávíte dovolenou spíše aktivně, nebo pasivně? Vždy s dětmi, nebo se umíte utrhnout pouze s partnerem?

Pasivní dovolená mi nic neříká. Nejraději trávím dovolenou s manželkou, jsme na stejné vlně a vyhovíme si. Samozřejmě mám rád i cestování s kamarády, a také nedám dopustit na pánskou jízdu. Dovolenou s dětmi zažiju letos poprvé, tak snad se nevyplní mé nejhrůznější představy.

Co nesmí chybět ve vaší (KPZ) krabičce poslední záchrany?

Slivovice, živočišné uhlí, baterie, iPhone.

Jakým typem fotoaparátu nebo kamery zachycujete vaše dovolenkové zážitky?

Máme kameru i foťák značky Canon – starší typy, ale dosud nebyl důvod měnit.

Jak by vypadala cesta Petra Lesenského kolem světa?
Mapu můžete libovolně zvětšovat, zmenšovat a rolovat v ní všemi směry. Pokud klepnete na jakýkoli bod, ukáží se vám základní místopisné informace.

Itinerář

  • Brno – Vancouver (8 398 km)
  • Vancouver – Bora Bora (7 830 km)
  • Bora Bora – Velký korálový útes, Austrálie (5 978 km)
  • Velký korálový útes, Austrálie – Guilin (7 877 km)
  • Guilin – Halong Bay (732 km)
  • Halong Bay – Lhasa (1 804 km)
  • Lhasa – Tádž Mahal (1 351 km)
  • Tádž Mahal – Viktoriiny vodopády, Zimbabwe (7 368 km)
  • Viktoriiny vodopády, Zimbabwe – Brno (7 855 km)

Celkem: 49 193 km (vzdušnou čarou)

Facebook komentáře:

Zajímavosti a tipy

Zájezd v režimu first minute lze letos pořídit se slevou v průměru 18 %

Při nákupu zájezdu v režimu first minute mohou Češi v letošním roce ušetřit v průměru 18 % z katalogové ceny pobytu. Vyplývá to ze srovnání nabídek cestovních kanceláří na sezónu 2013, které provedla cestovní agentura Invia.cz. Díky včasnému nákupu mohou lidé získat k zájezdu bonusy navíc. Letos cestovní kanceláře nabízí ve větší míře parkování na […]