Pomáháme

Cílem projektu Kamjezdi.cz není pouze bavit a přinášet zajímavé informace. V duchu všech našich projektů pomáháme potřebným. Na této stránce nabízíme stěžejní informace o činnosti Českého červeného kříže, který je oficiálním partnerem projektu KamJezdi.cz. Mějte prosím na paměti, že příspěvek jakékoliv výše a pomoc jakéhokoliv rozsahu může zachránit lidské životy.

Český červený kříž

Český červený kříž (ČČK) je jednou ze 186 národních společností Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, které sdružuje téměř 90 milionů členů a dobrovolníků prakticky ve všech zemích světa. Walter PavlišPomoci Červeného kříže se ročně dostane 250 milionům potřebných.

ČČK navazuje na činnost Československého červeného kříže založeného roku 1919, se vznikem Československé republiky, a jeho postavení určuje zákon č. 126/1992 Sb., o ochraně znaku a názvu Červeného kříže a o ČSČK.

ČČK je občanským sdružením s celorepublikovou působností, které je partnerem veřejné správy pro oblast zdravotní, sociální a humanitární. V současné době má ČČK 56 500 členů a dobrovolníků.

Mezi základní programové činnosti ČČK patří výuka i výchova obyvatelstva ke znalosti poskytování první pomoci propagace bezplatného dárcovství krve, pořádání rekondičních pobytů pro děti i pro seniory či poskytování sociálních služeb.

ČČK v neposlední řadě působí jako další složka IZS a poskytuje pomoc v případě katastrof. Více informací je možno nalézt na webových stránkách www.cervenykriz.eu.

Poslání Českého červeného kříže

Posláním ČČK je zejména předcházet a zmírňovat utrpení, chránit zdraví, život a úctu k lidské bytosti, podporovat vzájemné porozumění, přátelství a mír mezi národy bez rozdílů národnostních, rasových, náboženských, třídních a politických a usilovat o naplňování základních principů hnutí Červeného kříže.

Pomozte nám pomáhat

Zaujala Vás naše činnost? Máte chuť ji nějakým způsobem podpořit? Zde pro Vás máme několik tipů, jak nám můžete pomoci pomáhat těm, kteří pomoc potřebují.

Chcete-li, můžete:

  1. poslat jakoukoliv částku na Fond Humanity ČČK
  2. přispět na naše aktivity zasláním dárcovské SMS
  3. přispět na naše aktivity v rámci přímé korespondence
  4. pomoci nám materiálně (např. věnovat použité šatstvo)
  5. zapojit se do naší činnosti: stát se členem ČČK, případně dobrovolníkem ČČK

Daňové zvýhodnění dárců a žádost o zaslání potvrzení o poskytnutí daru pro daňové účely naleznete zde.

Právní (doplňkové) ujednání: Občanské sdružení Český červený kříž (ČČK) se sídlem Thunovská 18, Praha 1, 118 04, IČ: 00426547, zastoupený ředitelem Úřadu ČČK, uděluje bezúplatný souhlas s užitím znaku ČČK firmě Lesensky.cz Petr Lesenský, se sídlem Veveří 114, Brno, 616 00, IČ 74863673 za předem a jasně stanovených podmínek upravených interní dohodou, počínaje dnem 15. 7. 2010.

Zajímavosti a tipy

Zájezd v režimu first minute lze letos pořídit se slevou v průměru 18 %

Při nákupu zájezdu v režimu first minute mohou Češi v letošním roce ušetřit v průměru 18 % z katalogové ceny pobytu. Vyplývá to ze srovnání nabídek cestovních kanceláří na sezónu 2013, které provedla cestovní agentura Invia.cz. Díky včasnému nákupu mohou lidé získat k zájezdu bonusy navíc. Letos cestovní kanceláře nabízí ve větší míře parkování na […]